Το Σωματείο Ιδιωτικών Υπάλληλων Ροδου στηρίζει την 48ωρη απεργία στις 30 και 31 Ιανουαρίου 2019 που προκήρυξε το Σωματείο των Εργαζομένων της Euromedica,για την πλήρη επίλυση των δίκαιων αιτημάτων τους .
-Βελτίωση συνθηκών εργασίας και ΑΜΕΣΗ πρόσληψη προσωπικού.
-Άμεση εξόφληση των οφειλόμενων των εργαζομένων (τα οποία κυμαίνονται έως και 11 μήνες), καθώς και έγκαιρη καταβολή μισθοδοσίας, επιδομάτων και δώρων.
-Εθελοντική αιμοδοσία
–Εθελοντική αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί από το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ρόδου και τον Σύλλογο Αιμοδοτών Ρόδου «Άγιος Εφραίμ» σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου, την Παρασκευή, 1ηΦεβρουαρίου 2019, στους χώρους του Ε.Κ.Ρ., Στεφ. Καζούλη 10, 9.00 – 13.00.
Η Διοίκηση του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΡΟΔΟΥ καλεί τα μέλη του να πάρουν μέρος στην εθελοντική αιμοδοσία.
Δίνουμε αίμα, σώζουμε ζωές!
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ