Στην εκλογοαπολογιστική συνέλευση του κλάδου που έγινε την Κυριακή στις 31/3/24 πάρθηκε ομόφωνη απόφαση για συμμετοχή στην πανελλαδική απεργία στις 17/4/24 και στην πρωτομαγιάτικη απεργία την Τετάρτη 1η Μάη 2024. Παλεύουμε για υπογραφή κλαδικής Σ.Σ.Ε, για μισθούς και συντάξεις που καλύπτουν τις σύγχρονες ανάγκες μας για μια αξιοπρεπή ζωή. Διεκδικούμε δωρεάν και υψηλού επιπέδου Υγεία, Παιδεία, Αθλητισμό, Πολιτισμό. Δεν αρκούμαστε στα ψίχουλα της κυβέρνησης και την κοροϊδία για τον κατώτατο μισθό. Απέναντι στα κέρδη τους προτάσσουμε τη ζωή μας. Συνεχίζουμε τον αγώνα με ορμή από την μεγαλειώδη απεργία της 28ης Φλεβάρη.