ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ
Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ
Το Συνδικάτο Οικοδόμων στηρίζει τον αγώνα των εργαζομένων στην επιχείρηση ΑΦΟΙ ΒΛΑΧΟΥ για την εκδικητική απόλυση του συναδέλφου προέδρου του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου – Ανατολικής Αττικής Μεντη Δαμασκηνού. Ο συνάδελφος πρωτοστάτησε στην οργάνωση της πάλης για δικαιώματα και κατακτήσεις κάτι που πήρε υπόψη η εργοδοσία και προχώρησε στη συγκεκριμένη “εκκαθάριση”. Η συνδικαλιστική δίωξη δεν θα περάσει. Η προσπάθεια της εργοδοσίας για να τρομοκρατήσει με απολύσεις πρωτοπόρων εργατών υπηρετεί την επιδίωξη της για ξεζούμισμα των εργατών να υπάρχει σιγή νεκροταφείου για να υπηρετηθούν οι στόχοι για τεράστια κερδοφορία.
Η τρομοκρατία δεν θα περάσει καλούμε τους συναδέλφους να σταθούν αλληλέγγυα δίπλα στην μεγάλη μάχη που δίνουν οι συνάδελφοι, με την φυσική παρουσία-συμπαράστασή εκεί που δίνεται η μάχη, στην περιφρούρηση και αύριο στα δικαστήρια στις 9:30μμ όπου προσέφυγε ο εργοδότης για να βγάλει παράνομη την απεργία.
Απαιτούμε το σταμάτημα εδώ και τώρα των δουλεμπορικών. Μόνιμη δουλειά με δικαιώματα,την άμεση επαναπρόσληψη.
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΈΛΦΟΥ
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ