To Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας καταγγέλλει την κυβέρνηση της ΝΔ και τα αρπακτικά των τραπεζών και των FUNDS για την άθλια επιχείρηση έξωσης της I. Κολοβού από το σπίτι της στο Δήμο Ζωγράφου καθώς και την απαράδεκτη σύλληψη της ίδιας και του γιου της από την αστυνομία. Το Συνδικάτο Οικοδόμων συμμετέχει στις λαϊκές κινητοποιήσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη ενάντια στην έξωση και την αναίσχυντη σύλληψη.
Να αφεθούν εδώ και τώρα η I. Κολοβού και ο γιος της ελεύθεροι. Να αποσυρθούν άμεσα όλες οι κατηγορίες που έχουν προσάψει οι δικαστικές αρχές σε βάρος τους.
Καλούμε τους συναδέλφους και όλο το λαό να συμμετέχουν στο συλλαλητήριο που διοργανώνεται έξω από το σπίτι της Ιωάννας Κολοβού στις 18.30 Αβύδου 146 στο Δήμο Ζωγράφου.
Να μην επιτρέψουμε να περάσει η έξωση, η αγωνία του λαού για να σωθούν τα σπίτια του να μετατραπεί σε μαζικό αγώνα που θα γίνει ο εφιάλτης της κυβέρνησης και των τραπεζών που ενεργούν ως συμμορία με πλήρη κυβερνητική – κρατική κάλυψη.
Μόνο λαός σώζει τα σπίτια του λαού.