Καταδικάζουμε τη νέα προσπάθεια έξωσης συνταξιούχου στου Ζωγράφου και τη σύλληψη της συνταξιούχου και του γιού της. Καταδικάζουμε τη χρήση ΜΑΤ ενάντια στον αλληλέγγυο λαό της περιοχής που διαμαρτύρονταν για την έξωση τους.
Για ακόμα μια φορά το εχθρικό προς το λαό κράτος, πήρε θέση υπέρ των κορακιών που έχουν πέσει πάνω στη λαϊκή κατοικία. Είναι το ίδιο κράτος ου κάνει τα στραβά μάτια στις εργοδοτικές αυθαιρεσίες που στοίχησαν τη ζωή σε 180 εργάτες τον προηγούμενο χρόνο. Είναι το ίδιο κράτος που είναι ανίκανο να βάλει φρένο στην καθημερινή ληστεία του λαϊκού εισοδήματος μέσω των αυξήσεων των τιμών. Είναι άλλωστε το ίδιο κράτος, «ληστής» που πανηγυρίζει για τη φοροληστεία και την αύξηση των εσόδων του από τους φόρους που εισπράττει από τη λαϊκή οικογένεια.
Καμία αυταπάτη. Μόνο ο λαός σώζει το λαό.
Με το δικό μας αγώνα θα ανατρέψουμε την πραγματικότητα αυτή. Κανένα σπίτι στα χέρια τραπεζίτη ή κορακιού.
Όλοι τώρα στην Αβύδου 146, στου Ζωγράφου!
Να απελευθερωθούν τώρα οι συλληφθέντες!
ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ!
ΜΟΝΟ Ο ΛΑΟΣ, ΣΩΖΕΙ ΤΟ ΛΑΟ!