Η Γενική Συνέλευση του σωματείου εργαζομένων της HQF «Hellenic Quality Foods» (πρώην Μιμίκος), αποφάσισε τη συνέχιση των επαναλαμβανόμενων στάσεων εργασίας, στις οποίες ήδη συμμετείχαν καθολικά οι εργαζόμενοι σε όλα τα τμήματα της εταιρείας, ασκώντας έτσι περισσότερη πίεση στην εργοδοσία για την υπογραφή επιχειρησιακής σύμβασης εργασίας με ουσιαστικές αυξήσεις στους μισθούς.
Το ΔΣ του σωματείου της Tasty Foods καθώς και όλοι οι εργαζόμενοι, δηλώνουμε αλληλέγγυοι σε αυτόν το δίκαιο και κοινό αγώνα που δίνουν οι συνάδελφοί μας.
Απαιτούμε υπογραφή επιχειρησιακών συμβάσεων εργασίας σε όλους τους χώρους δουλειάς, με τους μισθούς και τα δικαιώματα που μας αξίζουν!