Το σωματείο μας έχει απευθυνθεί εδώ κι ένα μήνα προς τη διοίκηση, ζητώντας επείγουσα ενημέρωση για την κατάσταση στην θυγατρική σας KEGOAGRI. Όχι μόνο δεν υπήρξε η παραμικρή ενημέρωση από τότε, αλλά έγιναν και δύο απολύσεις, του οικονομικού διευθυντή κι μίας εργαζόμενης, οι οποίες εντείνουν ακόμα περισσότερο την ανησυχία για την τύχη της μονάδας.
Επιπλέον σήμερα εργαζόμενοι από το εργοστάσιο τροφών, χωρίς να έχουν καμία αρμοδιότητα ή δικαιοδοσία, πραγματοποιούν καταμέτρηση στην αποθήκη. Για το γεγονός δεν έχει την παραμικρή ιδέα, ούτε ο προϊστάμενος της μονάδας.
Κατόπιν αυτών, δεν έχετε δικαίωμα να μας κρατάτε άλλο στο σκοτάδι για το τι πρόκειται να γίνει για την KEGOAGRI, καθώς πρόκειται πλέον για την ύπαρξη των θέσεων εργασίας που οι εργαζόμενοι ζουν τις οικογένειές τους.
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ:
- Άμεση ενημέρωση για το τι πρόκειται να γίνει με την εταιρεία
- Σε περίπτωση διακοπής της λειτουργίας της, σχέδιο απορρόφησης των εργαζομένων στις γειτονικές μονάδες με όλα τους τα δικαιώματα