Χαιρετίζουμε τη μαζική συμμετοχή των συναδέλφων στη χθεσινή στάση εργασίας που προκηρύχθηκε από το ΔΣ του Σωματείου.
Οι εργαζόμενοι με τη συμμετοχή τους, αντέδρασαν στην απαράδεκτη απόφαση της δημοτικής αρχής να κατεβάσει το πανό αλληλεγγύης (του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ) στο Παλαιστινιακό λαό. Γεγονός που αποτελεί άμεση παρέμβαση, στις αποφάσεις των εργαζομένων.
Αντιπροσωπεία του Διοικητικού Συμβουλίου του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ, μαζί με εκπροσώπους ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ, φορέων, δημοτικών παρατάξεων της πόλης, καθώς και Παλαιστινίων συναντήθηκε με τη δημοτική αρχή διαμαρτυρόμενοι για την κίνηση αυτή.
ΑΠΑΙΤΗΣΑΜΕ να μας παραδοθεί το πανό, για να κρεμαστεί ξανά, μιας και η αναγκαιότητα του παραμένει, έως ότου οι εργαζόμενοι μέσα απο τις συλλογικές τους διαδικασίες αποφασίσουν.
Τη συγκέντρωση ΣΤΗΡΙΞΑΝ με την παρουσία τους, αντιπροσωπεία της Παλαιστινιακής Παροικίας στην Ελλαδα καθώς και της Ένωσης Παλαιστινίων εργατών Ελλάδας. Επίσης παραβρέθηκαν αντιπροσωπείες απο σωματεία και φορείς της Ηλιούπολης, δημοτικές παρατάξεις και διοικητικά συμβούλια σωματείων εργαζομένων απο άλλους δήμους.