Η Διοίκηση του Παλλεσβιακού Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου στηρίζει την συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα πραγματοποιηθεί αύριο Παρασκευή 12 Ιούλη, στις 7 το απόγευμα στον Πειραιά, στην αποβάθρα των πλοίων για Χίο και Μυτιλήνη, από την Ομοσπονδία Λεσβιακών Συλλόγων Αττικής (ΟΛΣΑ).
Ως Διοίκηση είχαμε ανοίξει το θέμα των ακριβών ακτοπλοϊκών εισιτηρίων και ναύλων από το 2022, πραγματοποιώντας παράσταση διαμαρτυρίας τον Ιούλη του 2022 στην Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, με 55 σωματεία, συλλόγους και φορείς της Λέσβου να υπογράφουν το κοινό πλαίσιο πάλης, αλλά και με πολλές παρεμβάσεις στο λιμάνι της Μυτιλήνης συζητώντας το διεκδικητικό πλαίσιο με το επιβατικό κοινό.