Η κυβέρνηση της ΝΔ με μεγάλη ταχύτητα ολοκληρώνει το έργο που παρέλαβε από τον ΣΥΡΙΖΑ για την ιδιωτικοποίηση της ΔΕΗ, την παράδοση της παραγωγής Ενέργειας και των δικτύων στα μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα και ταυτόχρονα κλιμακώνει την επίθεση στα φτωχά εργατικά και λαϊκά νοικοκυριά με νέες αυξήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ, με νέους εκβιασμούς και απειλές για δεκάδες χιλιάδες διακοπές συνδέσεων, με νέα επίθεση στα κατοχυρωμένα δικαιώματα των εργαζόμενων του κλάδου.
Για όλα αυτά σας καλούμε να προγραμματίσετε άμεσα σύγκλιση της εκτελεστικής επιτροπής και του Δ.Σ προκειμένου να συζητηθεί και να οργανωθεί η αντίσταση των εργαζόμενων σε αγωνιστική κατεύθυνση.
ΟΙ ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
Μαστρολέων Ηλίας
Καλαιτζόπουλος Ιορδάνης
Βαρδούλη Μαριάνα