Καλούμε τις συνδικαλιστικές οργανώσεις, τους μαζικούς φορείς, τους εργαζόμενους και τη νεολαία ακόμα πιο αποφασιστικά, ακόμα πιο μαζικά να συμμετάσχουν στον αυριανό εορτασμό της Εργατικής Πρωτομαγιάς και στις απεργιακές συγκεντρώσεις στο Λεκανοπέδιο.
Αθήνα, στις 10.30 π.μ., στο Σύνταγμα
Πειραιάς, στις 11 π.μ., στο Πασαλιμάνι
Ελευσίνα, 10 π.μ., στην πλατεία Λαού
Λαύριο, 10.30 π.μ., στο Άγαλμα Μεταλλωρύχων
Αμέσως μετά την ολοκλήρωση των απεργιακών συγκεντρώσεων ΟΛΕΣ και ΟΛΟΙ στο λιμάνι του Πειραιά, στην προβλήτα της COSCO, για να δυναμώσουμε την αλληλεγγύη μας στους λιμενεργάτες της COSCO, για να σπάσει ο τσαμπουκάς εργοδοσίας και κυβέρνησης, για να πάρουν απάντηση οι κατασταλτικοί και απεργοσπαστικοί μηχανισμοί.
Οι εργάτες της COSCO έχουν δίκιο!
Κανένας μόνος του!