Το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Πειραιά στέκεται δίπλα στους μαχόμενους υγειονομικούς όλης της χώρας, που στην πλειοψηφία τους απορρίπτουν στο σύνολο τον νόμο για τα απογευματινά χειρουργεία που αντί για προσλήψεις προσωπικού και αύξηση της χρηματοδότησης στα νοσοκομεία, νομιμοποιεί το φακελάκι, ενισχύοντας ακόμη περισσότερο την εμπορευματοποίηση της υγείας.
Στηρίζουμε την στάση εργασίας 13:00 – 15:00 των εργαζομένων του νοσοκομείου Νίκαιας την Τρίτη 2 Απριλίου, ημέρα έναρξης των απογευματινών χειρουργείων στο νοσοκομείο.
Καλούμε τα σωματεία μέλη μας, τους εργαζόμενους και όλον τον λαό της περιοχής να δώσει μαζικά το παρόν στην κινητοποίηση που καλούν οι εργαζόμενοι του νοσοκομείου την Τρίτη 2 Απριλίου στις 14:00 στο Προαύλιο του Γενικού Κρατικού Νίκαιας!