Το Συνδικάτο Υπαλλήλων στον Ιδιωτικό τομέα Νομού Μεσσηνίας εκφράζει την αλληλεγγύη του στους εργαζόμενους της «COSCO» που συνεχίζουν για δεύτερη μέρα, με νέα 24ωρη απεργία σήμερα 31 Μαΐου μετά από ομόφωνη απόφαση της γενικής συνέλευσης τους. Οι εργαζόμενοι με το σωματείο τους αγωνίζονται, για υπογραφή ΣΣΕ με αυξήσεις, για μόνιμη σταθερή εργασία με πλήρη εργασιακά δικαιώματα, για ένταξη στα ΒΑΕ, για λήψη μέτρων υγιεινής και ασφάλειας στους χώρους δουλειάς.
Χαιρετίζουμε την αποφασιστική στάση των εργαζομένων, οι οποίοι συσπειρωμένοι στο σωματείο τους αψηφούν την εργοδοτική τρομοκρατία και δίνουν συνέχεια στην πάλη τους για να ικανοποιηθούν τα δίκαια αιτήματα τους.