Καταγγέλλουμε την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ, για τη σημερινή επίθεση των ΜΑΤ με γκλομπς και χημικά στους συνταξιούχους που αγωνίζονται για τη ζωή τους, ενάντια στις μειώσεις των συντάξεών τους. Αποδεικνύεται για άλλη μια φορά ότι το κράτος έχει συνέχεια. Όπως με τους Σημίτη, Καραμανλή, Παπανδρέου, Σαμαρά, έτσι και τώρα με Τσίπρα, η αντιμετώπιση των συνταξιούχων από το αστικό κράτος είναι η ίδια, όταν πρόκειται να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα των αφεντικών τους.
Συμπαραστεκόμαστε στα δίκαια αιτήματα των συνταξιούχων, που μια ζωή έχυναν τον ιδρώτα τους και τώρα δεν μπορούν να επιβιώσουν, αλλά αρνούνται να συμβιβαστούν με τα ψίχουλα. Καλούμε όλους τους συναδέλφους στην οργάνωση του αγώνα ενάντια στο νέα αντιλαϊκά μέτρα που σχεδιάζουν κυβέρνηση και εργοδοσία.
ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ