Το Δ.Σ. του Ε.Κ.Π. καλεί τα σωματεία μέλη του και τους εργαζόμενους του Πειραιά να πάρουν μέρος μαζικά στην Παράσταση Διαμαρτυρίας στην Πρεσβεία του Ισραήλ την Πέμπτη 19 Ιούλη στις 7.30 μ.μ.
Τα θύματα από τις νέες επιθέσεις που εξαπέλυσε ενάντια στον Παλαιστινιακό Λαό του Ισραήλ τις τελευταίες μέρες έρχονται να προστεθούν στους εκατοντάδες νεκρούς και στους χιλίαδες τραυματίες από τις βίαιες επιθέσεις τις μέρες της μεταφοράς της πρεσβείας των ΗΠΑ από το Τελ Αβίβι στην Ιερουσαλήμ.
Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ έχει τεράστιες ευθύνες γιατί αναβαθμίζει και συνάπτει ακόμη και νέες πολιτικές – οικονομικές – στρατιωτικές συμφωνίες συνεργασίας με το Ισραήλ, μετατρέπει την χώρα μας σε ένα απέραντο πεδίο βολής με κοινές στρατιωτικές ασκήσεις με το Ισραήλ δίνοντας στήριξη στην πράξη και άλλοθι στην κλιμάκωση της επιθετικότητάς του.
Συμμετέχουμε όλοι στην Παράσταση Διαμαρτυρίας στην Πρεσβεία του Ισραήλ την Πέμπτη 19 Ιούλη 2018 στις 7.30 το απόγευμα.
Η Διοίκηση