Συνεδρίασε στις 2 Ιούνη, στην Βιέννη της Αυστρίας το Ευρωπαϊκό Περιφερειακό Γραφείο της ΠΣΟ (EUROF) για την προετοιμασία του 17ου Συνεδρίου της ΠΣΟ, με τη συμμετοχή του ΠΑΜΕ. Το EUROF επίσης συζήτησε για τις εξελίξεις στην Ευρώπη, το Προσφυγικό και τους Αγώνες που αναπτύσσονται σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες.
Το EUROF εξέδωσε ψήφισμα Αλληλεγγύης με την Απεργία στην Υγεία, στην Ελλάδα στις 8 Ιούνη, ενώ πραγματοποίησε και συμβολική Διαμαρτυρία στα γραφεία της ΕΕ στην Βιέννη ενάντια στην Διατλαντική Συμφωνία Εμπορίου ΕΕ-ΗΠΑ και εκφράζοντας την Αλληλεγγύη του με τους αγώνες των Εργαζομένων της Γαλλίας.
Φωτογραφίες από τη Συνεδρίαση και τη Συμβολική Κινητοποίηση στην Ηλ. Διευθυνση: https://plus.google.com/photos/111424066969409429174/albums/6292984500069502321