Το Εργατικό Κέντρο Λαυρίου, με κλιμάκιο του βρέθηκε τις πρώτες πρωινές ώρες στην κατεστραμμένη περιοχή της Ανατολικής Αττικής. Η κατάσταση είναι τραγική. Κατεστραμμένα σπίτια, αυτοκίνητα, κόποι μιας ζωής χάθηκαν σε δύο ώρες. Το κυριότερο είναι ότι χάθηκαν 10δες ανθρώπινες ζωές.
Σε σύσκεψη που πραγματοποιηθηκε με τα σωματεία της περιοχής, δημιουργήθηκε επιτροπή, η οποία θα συμβάλει στην οργανωμένη έκφραση της αλληλεγγύης. Ως πρώτη ανάγκη χρειαζονται:
Εμφιαλωμένο νερό.
Τρόφιμα (κονσέρβες, φρυγανιές, μπισκότα, γάλα, μακαρόνια κλπ.)
Φάρμακα (γάζες, «Μπεταντίν», παυσίπονα κλπ.)
Τα είδη θα συγκεντρώνονται κεντρικά στο ΠΑΜΕ Φιλοθέης 5β, στο Εργατικό Κέντρο Λαυρίου (Δανουκαρα 7)
Όσοι θέλουν να συμβάλουν να επικοινωνούν με τα τηλέφωνα 6947464229, 6942552629
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ