Σήμερα το διοικητικό συμβούλιο του σωματείου συνεδρίασε εκτάκτως με θέμα την προσπάθεια της εργοδοσίας να υπονομεύσει και να σπάσει την απεργία, που έχει προκηρύξει η ομοσπονδία στις 29 Μαρτίου για την υπογραφή κλαδικής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας με 6η μέρα παραγωγής.
Ήδη έγινε παρέμβαση στην εργοδοσία από το διοικητικό συμβούλιο σήμερα το πρωί.
Για το σωματείο μας η περιφρούρηση και το δικαίωμα στην απεργία είναι αδιαπραγμάτευτο ζήτημα και θα το υπερασπιστούμε με όλους τους τρόπους.
Καλούμε την ομοσπονδία να προβεί σε όλες εκείνες τις ενέργειες που θα εξασφαλίσουν την επιτυχία της απεργίας αλλά και θα αποτρέψουν την απεργοσπασία που με δόλιο τρόπο προσπαθεί να επιβάλλει η εργοδοσία.
ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ