Ως Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Αγίων Αναργύρων-Καματερού, σας εκφράζουμε την αμέριστη συμπαράσταση, τη στήριξή και την Ταξική μας Αλληλεγγύη, στο δίκαιο αγώνα σας, για την υπογραφή ΣΣΕ καθώς και για τη συμμόρφωση της εργοδοσίας, στη λήψη όλων των απαιτούμενων μέτρων για την υγιεινή και ασφάλεια των εργαζομένων.
Χαιρετίζουμε την αποφασιστική σας στάση, που σαν μια γροθιά ο ένας για τον άλλον χέρι- χέρι με το Σωματείο σας, δεν λυγίσατε στους εκβιασμούς και τις πιέσεις της εργοδοσίας.
Συνάδελφοι, συνεχίστε αταλάντευτοι τον Αγώνα σας, γιατί οπλίζει με δύναμη και κουράγιο χιλιάδες εργάτες, που βιώνουν στο πετσί τους καθημερινά την εργοδοτική τρομοκρατία και εκμετάλλευση των αφεντικών.
Στεκόμαστε δίπλα σας ενώνοντας τη φωνή μας με δεκάδες Ταξικά Σωματεία και Συνδικάτα, κάνοντας πράξη το σύνθημα που γεννήθηκε μέσα στην πάλη:
Η τρομοκρατία δεν θα περάσει του λαού η πάλη θα τη σπάσει.
TO Δ.Σ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ