Το Συνδικάτο Μετάλλου Αττικής & Ναυπηγικής Βιομηχανίας Ελλάδος χαιρετίζει την σημαντική νίκη των Τούρκων Μεταλλεργατών.
Κόντρα στην αντεργατικές πρακτικές της Κυβέρνησης της Τουρκίας, τις συνεχείς απαγορεύσεις των Απεργιών των εργαζομένων του κλάδου του Μετάλλου, το Συνδικάτο Birlesik Metal Is, κατάφερε τη Δευτέρα 23 Γενάρη και να υπογράψει μια πολύ καλή Συλλογική Σύμβαση με αυξήσεις και άλλα δικαιώματα για τους μεταλλεργάτες, αλλά και να σπάσει την απαγόρευση της απεργίας που είχε κηρύξει η Κυβέρνηση.
Αγαπητοί συνάδελφοι, με τον αγώνα σας και την επιτυχία του αποδεικνύετε ότι για τους εργάτες κάθε χώρας ότι μόνος δρόμος είναι αυτός του ανυποχώρητου ταξικού αγώνα ενάντια στην τάξη των εκμεταλλευτών.
Σας συγχαίρουμε για τη σημαντική σας επιτυχία!
Ζήτω η Αλληλεγγύη!
Ζήτω η Παγκόσμια Εργατική Τάξη!
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ