Το Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας εκφράζει τη συμπαράστασή του στους συναδέλφους εργαζόμενους στα 8μηνα προγράμματα του Δήμου Αχαρνών, οι οποίοι, με μπροστάρη την επιτροπή αγώνα που έχουν εκλέξει, προχώρησαν σήμερα αποφασιστικά σε κινητοποίηση στο Δήμο, διεκδικώντας τα δικαιώματά τους, μια σειρά μέτρων ασφάλειας και υγείας στην εργασία, όπως παροχή μέσων ατομικής προστασίας κ.ά.
Γίνεται φανερό ότι τέτοιου είδους προγράμματα, όχι μόνο δεν λύνουν το πρόβλημα της ανεργίας, αλλά δεν μπορούν να εξασφαλίσουν ούτε την ασφαλή εργασία για τους εργαζόμενους.
ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ