Η κυβέρνηση έχει συμφωνήσει στον σφαγιασμό παραπέρα των εργασιακών και ασφαλιστικών δικαιωμάτων των εργαζομένων. Το αντεργατικό πλαίσιο των νέων μέτρων καθορίζονται από τις απαιτήσεις του ΣΕΒ, της ΕΕ, του ΔΝΤ.
Η Εκτελεστική Γραμματεία του ΠΑΜΕ καλεί τα συνδικάτα να δυναμώσουν την δράση τους, τις αγωνιστικές τους πρωτοβουλίες, την επαφή και την ενημέρωση των εργαζομένων σε κάθε χώρο δουλειάς, παντού.
Με μαζικές συλλογικές διαδικασίες και αποφάσεις να δυναμώσουν την προετοιμασία γενικής απεργιακής απάντησης.
Καμιά επανάπαυση! Καμιά καθυστέρηση!
ΌΛΟΙ ΣΤΑ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ 7 ΑΠΡΙΛΗ
ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 6.30 μ.μ. Στην Ομόνοια