To διοικητικό συμβούλιο του σωματείου εργαζομένων στη 360 connect, καταγγέλλει την τη προκλητική απόφαση αποφυλάκισης του δολοφόνου ναζιστή, στελέχους της Χρυσής Αυγής, Γιώργου Ρουπακιά, που αποτελεί πρόκληση για τα θύματα των εγκληματικών ενεργειών της Χρυσής Αυγής, για όλο τον λαό, όλους τους εργαζόμενους. Μια απόφαση που παίρνεται σε μια περίοδο όπου η εργατική τάξη και τα λαϊκά στρώματα δέχονται τη νέα λαίλαπα αντιλαϊκών, βάρβαρων μέτρων από τη μεριά της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ, με αιχμή το παραπέρα τσάκισμα των ασφαλιστικών – συνταξιοδοτικών -εργασιακών δικαιωμάτων.
Απαιτούμε την άμεση και γρήγορη διεξαγωγή της δίκης!
Καλούμε τους εργαζόμενους, τα λαϊκά στρώματα, να καταδικάσουν την απόφαση και να απομονώσουν τη δράση των διάφορων φασιστοειδών που υπηρετούν με τον καλύτερο τρόπο το αστικό πολιτικό σύστημα. Τα φασιστοειδή είναι εχθροί του λαού, εχθροί των εργατών, υπηρέτες των αφεντικών. Τους ενοχλεί η οργανωμένη πάλη των εργαζόμενων, η δράση των ταξικών σωματείων. Είμαστε το εμπόδιο στα σχέδιά τους!
Απομονώστε τους φασίστες! Να μη βρίσκουν τόπο να σταθούν!