Το ΔΣ της Πανελλήνια Ομοσπονδίας Λογιστών καταγγέλλει την αποφυλάκιση ενός ακόμα φασιστοειδούς – δολοφόνου.
Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ έχει τεράστιες ευθύνες για την καθυστέρηση της δίκης, για την αποφυλάκιση όλων των εγκληματιών της Χρυσής Αυγής και τώρα του Ρουπακιά.
Οι εναγκαλισμοί αυτοί κυβέρνησης και φασιστών είναι η άλλη πλευρά του νομίσματος της αντιλαϊκής επίθεσης, της αντιμετώπισης των προσφύγων αφού τους είναι χρήσιμοι για την τρομοκράτηση του λαού και των εργαζομένων.
Δεν είναι λίγα τα παραδείγματα όπου οι εγκληματική δράση των φασισταριών αβαντάρεται από τους κυβερνώντες, ΜΜΕ, Κεφάλαιο.
Καμία ανοχή στους νοσταλγούς του Χίτλερ, στους δολοφόνους του Παύλου Φύσσα, στους υπεύθυνους των εγκληματικών ενεργειών που έκανε η Χρυσή Αυγή χτυπώντας Συνδικάτα και συνδικαλιστές στο Πέραμα και όχι μόνο.
Χρειάζεται επαγρύπνηση από όλους μας να απομονώσουμε τη ναζιστική Χρυσή Αυγή όπου και αν εμφανίζεται, στα γραφεία, στις γειτονιές ή αλλού.
Οποιοδήποτε μάσκα και να φορέσει η δολοφονική, ναζιστική, φασιστική οργάνωση της Χρυσής Αυγής, έναν και μοναδικό σκοπό και στόχο έχει, να υπηρετήσει και να προφυλάξει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, το μεγάλο κεφάλαιο, ντόπιο ή ξένο. Η εγκληματική, φασιστική, ναζιστική Χρυσή Αυγή είναι εχθροί του λαού, εχθροί των εργατών, υπηρέτες των αφεντικών. Τους ενοχλεί η οργανωμένη πάλη των εργαζόμενων, η δράση των ταξικών σωματείων.
Το Διοικητικό Συμβούλιο