Η Εκτελεστική Γραμματεία του ΠΑΜΕ καλεί τους εργαζόμενους, τα συνδικάτα να τιμήσουν την Παγκόσμια Μέρα της Εργατικής Τάξης, την 1η Μάη, δυναμώνοντας τους αγώνες του σήμερα.
Φέτος συμπληρώνονται 131 Χρόνια από την Πρωτομαγιά του Σικάγο, την Μέρα που η Παγκόσμια Εργατική τάξη τιμά τους Ήρωες της. Τιμούμε τον Μάη του 36, τους 200 της Καισαριανής, τους χιλιάδες εργάτες και εργάτριες που έδωσαν τη ζωή τους για το δίκιο της τάξης μας. Μεγαλύτερη τιμή στους ήρωες της Τάξης μας είναι η Αγωνιστική Απάντηση στα μέτρα και αντίμετρα της κυβέρνησης, στα έργα και τις ημέρες των ιμπεριαλιστικών οργανισμών του ΝΑΤΟ και της ΕΕ, είναι ο οργανωμένος αγώνας με τους εργαζόμενους όλων των χωρών για έναν κόσμο χωρίς εκμετάλλευση, πολέμους, προσφυγιά».
Η Εκτελεστική Γραμματεία του ΠΑΜΕ και τα συνδικάτα θα προχωρήσουν σε κατάθεση στεφάνων στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής και στο Πολυτεχνείο τη Δευτέρα 1η του Μάη.
Σημεία Συνάντησης θα είναι το Πολυτεχνείο και το Σκοπευτήριο της Καισαριανής στις 9 το πρωί.