Γονείς και κηδεμόνες ΑμεΑ,
Όλοι στην εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του δικού μας συλλόγου την Πέμπτη 6 Ιουνίου 6.30 μ.μ. στη ΒΕΡΑΝΖΕΡΟΥ 1, ΠΛ. ΚΑΝΙΓΓΟΣ, 2ος όροφος (Αίθουσα Συνδικάτου Οικοδόμων).
Θέματα:
- Διοικητικός και οικονομικός απολογισμός του απερχόμενου ΔΣ.
- Πρόγραμμα δράσης για το επόμενο διάστημα.
- Εκλογή εφορευτικής επιτροπής, που θα διενεργήσει τις αρχαιρεσίες για τα νέα όργανα του Συλλόγου από τις 9 έως 19 Ιουνίου, στα γραφεία του Συλλόγου, στα παραρτήματα, στα Ειδικά σχολεία.
- Παίρνουμε την υπόθεση των δικαιωμάτων των παιδιών μας, των ανθρώπων μας, των οικογενειών μας στα δικά μας χέρια!
- Συμβάλλουμε με τη γνώμη μας, τον προβληματισμό μας στη Γενική Συνέλευση, στη δράση του Συλλόγου.
- Δυναμώνουμε μαζικοποιούμε τον Ενιαίο Σύλλογο, τη ΣΕΑΑΝ, αποκούμπι και απαντοχή, στήριγμα στον αγώνα ενάντια στη βάρβαρη, αντιλαϊκή, αντιαναπηρική πολιτική Κυβέρνησης – ΕΕ, ενάντια στις περικοπές και την εμπορευματοποίηση των αναγκών μας.
Μπορούμε να ζήσουμε σαν άνθρωποι, μπορούμε μαζί με το ταξικό συνδικαλιστικό κίνημα, την κοινωνική συμμαχία να το επιβάλουμε, να το καταφέρουμε.