Συνάδελφοι – σες,
Το Σωματείο μας σας καλεί στο συλλαλητήριο του Εργατ/κού Κέντρου την Τετάρτη 23 Γενάρη στις 18:00 το απόγευμα έξω από την π. Νομαρχία για την άμεση στελέχωση της ΜΕΘ του Νοσοκομείου μας.
Για ακόμη μία φορά βιώσαμε με τραγικό τρόπο την κατάσταση που έχει περίελθε το Νοσοκομείο αφού η ΜΕΘ δεν λειτουργεί και τρεις συμπολίτες μας έχασαν τη ζωή τους.
Η μεθοδευμένη υποστελέχωση του Γ.Ν.Ν.Ζ. έχει οδηγήσει στο κλείσιμο τμημάτων και στην μη στελέχωση της ΜΕΘ η οποία «περιμένει» από το 2012 εξοπλισμένη να λειτουργήσει.
Όταν αντί να δίνονται κονδύλια για τις ανάγκες της Υγείας περικόπτονται, αυτό σημαίνει ότι η σημερινή Κυβέρνηση αλλά και διαχρονικά όλες οι Κυβερνήσεις , όπως και το έχουν αποδείξει με τα μέτρα που έχουν πάρει, αντιμετωπίζουν την υγεία ως εμπόρευμα και την ανθρώπινη ζωή χωρίς καμιά αξία.
Η ζωή των ζακυνθινών και των επισκεπτών του νησιού εξαρτάται από τη σωστή λειτουργία του Νοσοκομείου για αυτό συμμετέχουμε μαζικά στο συλλαλητήριο του Ε.Κ.Ζ την Τετάρτη 23 Γενάρη και απαιτούμε άμεσα στελέχωση της Μ.Ε.Θ.
Από τη Διοίκηση