Από καταγγελία του Α’ Μηχανοδηγού Ροϊδόπουλου Σταύρου ο οποίος εργαζόταν από την 01/06/2018 έως 16/09/2018 στο Ε/Γ-Ο/Γ «ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ Δ.» της ναυτιλιακής εταιρείας «ΔΕΛΤΑ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΗ Ν.Ε», στην πορθμειακή γραμμή Πόρος – Γαλατάς, δεν του καταβάλλει το δώρο Χριστουγέννων που προβλέπεται με βάση τη ΣΣΕ Πληρωμάτων Πορθμείων Εσωτερικού.
Απαιτούμε την άμεση παρέμβαση των υπηρεσιών του υπουργείου Ναυτιλίας για την καταβολή του δώρου Χριστουγέννων στο συνάδελφο.