Συνάδελφοι,
Συμπαραστεκόμαστε και υποστηρίζουμε τον αγώνα σας.
Είμαστε δίπλα σας στον αγώνα ενάντια στα ελλιπή μέτρα υγιεινής και ασφάλειας, στον αγώνα για ένταξη των λιμενεργατών στα Βαρέα και Ανθυγιεινά Επαγγέλματα και για υπογραφή Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας με αυξήσεις.
Η συνέχιση της απεργίας για δεύτερη μέρα, των εργαζομένων σε μια πολυεθνική όπως η COSCO, που «δίνει τον τόνο» στη μεγαλοεργοδοσία πανελλαδικά, είναι η γνήσια απάντηση των εργατών που βάζουν μπροστά τις δικές τους ανάγκες.
Την ώρα που η εργοδοσία χρησιμοποιεί τους νόμους, τα δικηγορικά γραφεία και τους απεργοσπαστικούς μηχανισμούς για να κάμψει τον αγώνα σας, θέλουμε να ξέρετε ότι έχετε στο πλευρό σας τους Εργάτες, τα Συνδικάτα και το Εργατικό Κέντρο της πόλης των Ιωαννίνων
Για τη Διοίκηση
Ο Πρόεδρος