Στο κάλεσμα του ΠΑΜΕ για την συγκέντρωση την Τετάρτη 27 Σεπτέμβρη στις 6.30μ.μ. στο Πασαλιμάνι, ενάντια στο έγκλημα στο Σαρωνικό και την κυβερνητική πολιτική, τα σωματεία της Αθήνας και του Πειραιά συνεχίζουν την δράση τους, την ενημέρωση με εξορμήσεις, περιοδείες σε διάφορους χώρους δουλειάς.
Έτσι το Σωματείο Εργαζομένων Χρηματοπιστωτικού Αττικής προγραμματίζει :
Τρίτη 26/9: Κεντρικό κατάστημα ΑΛΦΑΒΑΝΚ, ΑΛΦΑ στη Λεωφ. Αθηνών,
PDS,
MELLON,
ΕUROBANK Καλλιθέας
ΠΕΙΡΑΙΩΣ στη Λ. Αλεξάνδρας
ΠΕΙΡΑΙΩΣ στην Παπαδά
Τετάρτη 27/9: ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Πανεπιστημίου)