Η θεατρική Ομάδα του ΠΑΜΕ καλεί εργαζόμενους και ανέργους στην παράσταση “οι γειτονιές του κόσμου” του Γιάννη Ρίτσου που θα δοθεί την Κυριακή 3 Απρίλη στον κινηματογράφο Αλκυονίς (Ιουλιανού 42-46) στις 7.00 μμ.
Θέλουμε να ενισχύσουμε την προετοιμασία της 48ωρης απεργίας για όταν έρθει στη βουλή το νομοσχέδιο λαιμητόμος.
Θέλουμε να ενώσουμε τις φωνές μας και να πορευτούμε μαζί με τους χιλιάδες εργαζόμενους και ανέργους που ξεκινούν από την Πάτρα την ίδια μέρα και διαδηλώνουν κατά της ανεργίας.
Προσκλήσεις διατίθενται στα γραφεία του ΠΑΜΕ.
Είσοδος: Ελεύθερη
Παράκληση: τα συνδικάτα και οι φορείς να ενημερώσουν τα μέλη τους.