Η ΟΕΦΣΕΕ καταγγέλλει την προκλητική απόφαση αποφυλάκισης του δολοφόνου, στελέχους της Χρυσής Αυγής, Γιώργου Ρουπακιά. Για την απόφαση αυτή έχουν ευθύνη τόσο αυτή, όσο και η προηγούμενη κυβέρνηση, που ολιγώρησαν στην εξέλιξη της δίκης της Χρυσής Αυγής, η οποία βρίσκεται ακόμα στην αρχή της.
Αυτή η απόφαση αποτελεί πρόκληση για τα θύματα των εγκληματικών ενεργειών της Χρυσής Αυγής αλλά για όλο το λαό και τους εργαζόμενους.
Η εργατική τάξη πρέπει να επαγρυπνεί και σε κοινή δράση με τα ταξικά συνδικάτα, να απομονώσει τώρα την εγκληματική- ναζιστική δράση της Χρυσής Αυγής σε κάθε τόπο δουλειάς και γειτονιά.
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ