Το Συνδικάτο μας εκφράζει την αλληλεγγύη του στον παλληκαρήσιο αγώνα που δίνουν οι εργαζόμενοι της HQF- «ΜΙΜΙΚΟΣ» για την υπογραφή Επιχειρησιακής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας με αυξήσεις στους μισθούς τους και εργασιακά δικαιώματα που να ανταποκρίνονται στις σύγχρονες ανάγκες τους.
Η συσπείρωση γύρω από το Σωματείο, ο μαζικός, ταξικός αγώνας για όλα όσα έχουμε ανάγκη αποτελεί το μόνο τρόπο που έχουν οι εργαζόμενοι για να δουν μια άσπρη μέρα.
Κρατάτε γερά συνάδελφοι! Αποτελείται φωτεινό παράδειγμα για όλη την εργατική τάξη του κλάδου μας! Είμαστε στο πλευρό σας και ο αγώνας σας μας δίνει κουράγιο και δύναμη!