Το ΔΣ του σωματείου Tasty Foods, καθώς και όλοι οι εργαζόμενοι στην PepsicoHellas, στηρίζουμε την νέα 48ωρη απεργία του σωματείου και των εργαζομένων της ΦΑΓΕ για υπογραφή επιχειρησιακής συλλογικής σύμβασης εργασίας με αυξήσεις στους μισθούς και στα δικαιώματα των εργαζομένων. Τη Δευτέρα 8/7 θα πραγματοποιηθεί νέα Γενική Συνέλευση και θα παρθούν αποφάσεις ανάλογα με τη στάση της εργοδοσίας.
Παλεύουμε όλοι οι εργαζόμενοι συλλογικά με τα σωματεία μας για καλύτερους μισθούς και συνθήκες εργασίας!
ΔΥΝΑΤΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ!