Συναδέλφισσες, συνάδελφοι
Το διοικητικό συμβούλιο του Σωματείου μας έχει παραδώσει στη διεύθυνση εδώ και δυόμιση μήνες έγγραφο με τα αιτήματα των εργαζομένων του ξενοδοχείου που αποφασίσαμε στη Γενική μας Συνέλευση.
Από τότε έχουμε πολλές φορές ζητήσει απάντηση διεκδικώντας παράλληλα, σχεδόν καθημερινά, να προσληφθεί προσωπικό και να τηρείται το 5θημερο και το 8ωρο.
Μέχρι και σήμερα η διεύθυνση όχι μόνο αρνείται να μας απαντήσει, αλλά εξακολουθεί να κόβει ρεπό, να επιβάλλει υπερωρίες, να εντατικοποιεί τη δουλειά μας όλο και περισσότερο.
Όλα τα παραπάνω μας αναγκάζουν να απευθυνθούμε στα μέλη του σωματείου ώστε να αποφασίσουμε τί θα κάνουμε για να προστατέψουμε τα δικαιώματά μας και τη ζωή μας.
Γι’ αυτό το διοικητικό συμβούλιο αποφάσισε να καλέσει
Έκτακτη Γενική Συνέλευση
την Τρίτη 9 Ιούλη 2024 και ώρα 13.00
και να κηρύξει για το σκοπό αυτό
3ωρη στάση εργασίας μέχρι τις 16.00.
Είναι η ώρα να συζητήσουμε και να αποφασίσουμε τί γίνει με όσα έχουμε ζητήσει και αποτελούν δίκαια αιτήματα.
Δεν πρέπει να λείψει καμιά και κανείς από αυτό το αγωνιστικό προσκλητήριο του σωματείου μας.