ΕΝΙΣΧΥΣΕ – ΨΗΦΙΣΕ τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (Δ.Α.Σ.)
Συναδέλφισσα, συνάδελφε,
Τρείς μέρες έμειναν για να ολοκληρωθούν οι εκλογές στο Σωματείο Ξενοδοχοϋπαλλήλων Ν. Ηρακλείου. Δύο μέρες για να εκφράσεις την οργή και την αγανάκτησή σου, απέναντι στην άθλια κατάσταση που ζούμε οι ξενοδοχοϋπάλληλοι μέσα στους χώρους δουλειάς.
Είναι στο χέρι σου να ενισχύσεις τη Δ.Α.Σ., για να εκφραστεί η ανάγκη για αγωνιστικό σωματείο την επόμενη μέρα, πραγματικό στήριγμα των συναδέλφων και όχι φωνή των διευθυντών και των προϊσταμένων, απέναντι στα χαμηλά μεροκάματα, τα εξαντλητικά ωράρια, τις συνθήκες γαλέρας.
Με το ψηφοδέλτιο της Δ.Α.Σ. στο χέρι και στην κάλπη, για περισσότερες παρεμβάσεις μέσα στα ξενοδοχεία, για να ενισχυθεί η οργάνωση και η αλληλεγγύη των συναδέλφων, για να δυναμώσουν οι διεκδικήσεις:
για συλλογικές συμβάσεις με ουσιαστικές αυξήσεις, για τις οποίες θα έχουν λόγο οι εργαζόμενοι
για καλύτερες συνθήκες δουλειάς
για επαναφορά και αύξηση του ταμείου ανεργίας, του εφάπαξ, των βαρέων και ανθυγιεινών
Έχεις τη δύναμη!
Ενίσχυσε τη Δ.Α.Σ. και θα βγεις ακόμα πιο δυνατός!
Κυριακή 7/7 – Δευτέρα 8/7 – Τρίτη 9/7
11 π.μ. – 8 μ.μ. στο Εργατικό Κέντρο