Μέλη του ΔΣ του Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων και Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χίου και μέλη του σωματείου από την πρώτη στιγμή έδωσαν τη μάχη για την κατάσβεση της φωτιάς στις Καρυές μαζί με τις δυνάμεις των πυροσβεστών και κατοίκους του χωριού και εθελοντές.
Στο πλευρό μας και ο Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Πειραιά, Μάρκος Μπεκρής, πρόεδρος της Ένωσης Εργαζομένων Διακίνησης Εμπ/τίων στις προβλήτες του Πειραιά και υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΚΚΕ.