Το σωματείο Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης στηρίζει τον αγώνα που δίνουν οι εργαζόμενοι της «Ελληνικός Χρυσός» ενάντια στην 4ήμερη εργασία με 12ωρες βάρδιες και την κατάργηση των αργιών. Η εργοδοσία αξιοποιεί τις οδηγίες της ΕΕ και όλο το οπλοστάσιο των αντεργατικών νόμων, που ψήφισαν από κοινού οι κυβερνήσεις ΝΔ, ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ, για την διευθέτηση του εργάσιμου χρόνου.
Στεκόμαστε στο πλευρό των εργαζομένων που διεκδικούν τα δίκαια αιτήματα τους!