Η Διοίκηση του Σωματείου μας χαιρετίζει τους συναδέλφους μας στον όμιλο της ΦΑΜΑΡ που συμμετείχαν στις 2ωρες στάσεις εργασίας που προκήρυξε το Σωματείο μας, με αφορμή τη διεκδίκηση αυξήσεων στους μισθούς μας, την υπογραφή επιχειρησιακής ΣΣΕ και άλλων θεσμικών εργασιακών ζητημάτων.
Είναι η τρίτη κατά σειρά προκήρυξη στάσεων εργασίας, μετά τις απεργίες του Φεβρουαρίου και του Απριλίου για αυξήσεις στους μισθούς μας και την απεργία της Πρωτομαγιάς.
Το Σωματείο Εργαζομένων ΦΑΜΑΡ ΑΒΕ το αμέσως επόμενο διάστημα θα συντονίσει τη δράση του με τους εργαζόμενους του ομίλου με μαζικές διαδικασίες ενημέρωσης για τη λήψη ενιαίων αποφάσεων.