Το Εργατικό Κέντρο Εύβοιας στηρίζει τον αγώνα των εργαζομένων στις πτηνοτροφικές επιχειρήσεις για υπογραφή Κλαδικής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας με ουσιαστικές αυξήσεις στους μισθούς και τα δικαιώματα.
Αυτός ο αγώνας είναι αποτέλεσμα της συντονισμού κλαδικών και επιχειρησιακών σωματείων που δραστηριοποιούνται στην πτηνοτροφεία.
Ο αγώνας τους είναι δίκαιος, είναι για την επιβίωση, για την αντιμετώπιση της τεράστιας ακρίβειας που έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορούν να επιβιώσουν οι οικογένειές μας.
Είναι αγώνας που υπηρετεί τα συμφέροντα όλων των εργαζομένων ανεξάρτητα από το που εργάζεται ο καθένας γιατί ανεβάζει το επίπεδο των διεκδικήσεων.
Τα Συνδικάτα της Πτηνοτροφίας πραγματοποιούν σήμερα 5 Απρίλη συγκέντρωση στη πλατεία της Ν. Αρτάκης και ώρα 6.00 το απόγευμα για ενημέρωση.
Καλούμε όλα τα σωματεία της δύναμης του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας να εκφράσουν την αλληλεγγύη τους και να στηρίξουν με κάθε τρόπο τον αγώνα των εργαζομένων στις πτηνοτροφικές επιχειρήσεις.