Η Ένωση Νοσοκομειακών Ιατρών Πέλλας συγκαλεί Έκτακτη Γενική Συνέλευση των γιατρών των νοσοκομείων Έδεσσας & Γιαννιτσών, των ΚΥ του νομού και των ΤΟΜΥ, στο αμφιθέατρο του Νοσοκομείου Γιαννιτσών την Δευτέρα 19 Φεβρουάριου, στις 13:00 μμ:
- Για να εκφράσουμε τη συμπαράσταση μας στους συναδέλφους του αναισθησιολογικού τμήματος του νοσοκομείου Γιαννιτσών και σε όλους τους συναδέλφους που αρνούνται πλέον να εκτελούν τις παράνομες και καταχρηστικές εντολές των διοικήσεων. Για να σχεδιάσουμε την απάντηση μας στον αυταρχισμό και τις προσπάθειες τρομοκράτησης στις οποίες καταφεύγουν οι Διοικήσεις.
- Για να εκφραστεί η μαχητική αντίθεση μας σε κάθε απόφαση αναγκαστικής μετακίνησης γιατρού, για να απαιτήσουμε και να υπεράσπιστούμε την ασφαλή τακτική και εφημεριακής λειτουργίας των τμημάτων των νοσοκομείων.
- Για να οργανώσουμε την κλιμάκωση των κινητοποιήσεων, με στάσεις εργασίας και να σχεδιάσουμε τη δράση μας ενόψει των Απεργιών που έχουν προκηρυχθεί από την ΟΕΝΓΕ για τις 22 και 28 Φεβρουάριου.
Η παρουσία όλων είναι αναγκαία και απαραίτητη.