Το Συνδικάτο Κατεργασίας Ξύλου Ν. Αττικής εκφράζει την αλληλεγγύη του με τον δίκαιο αγώνα των αγροτών!
Αποφάσισαν να κατέβουν στην Αθήνα, θα είμαστε στον δρόμο μαζί τους, την Τρίτη 20 Φλεβάρη 18.00 στο Σύνταγμα!
Οι φτωχοί και μεσαίοι αγρότες της χώρας παλεύουν για το μέλλον τους, για να αποτρέψουν τον οριστικό αφανισμό τους. Για να συνεχίσουν να οργώνουν τα χωράφια, να τα καλλιεργούν, να παράγουν τρόφιμα καλά και φτηνά για όλο τον λαό.
Oι μεγαλοκατασκευαστές, μεγαλοβιομήχανοι και οι μεγαλέμποροι σουπερμαρκετάδες, οι εφοπλιστές και οι επιχειρηματικοί όμιλοι στην Ενέργεια είναι αυτοί που θησαυρίζουν από τον κόπο και τον ιδρώτα των εργαζομένων. Είναι αυτοί που ξεκληρίζουν τους αγρότες, που τους διώχνουν από τη γη τους για την αύξηση των κερδών τους, αξιοποιώντας την Κοινή Αγροτική Πολιτική της Ευρωπαϊκής Ένωσης που την εφαρμόζουν διαχρονικά οι κυβερνήσεις στη χώρα.
Αυτοί είναι οι κοινοί αντίπαλοι των εργαζομένων και αγροτών.