Το Συνδικάτο Ποτών – Τροφίμων Ν. Αχαΐας καταγγέλλει την εργοδοσία των ΕΡΜΗ ΙΚΕ – ΕΡΜΗ Α.Ε. (συμφερόντων ΒΕΚΙΟΥ) για την μη καταβολή των δεδουλευμένων αποδοχών των εργαζομένων που βρίσκονται στη μονάδα του Πετρωτού Πατρών, οι οποίες φθάνουν από 1 έως 3 μήνες.
Σε συνθήκες τεράστιας ακρίβειας , όπου το εργατικό εισόδημα με βάση τα τελευταία στοιχεία τελειώνει στις πρώτες 18 ημέρες του μήνα, είναι αδιανόητο οι εργαζόμενοι να δουλεύουν και να παραμένουν απλήρωτοι για μήνες.
Το Συνδικάτο θα προβεί σε όλες τις ενέργειες που απαιτούνται για να διασφαλιστούν τα δεδουλευμένα των συναδέλφων μας.
Απαιτούμε ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ την άμεση εξόφληση των δεδουλευμένων αποδοχών.