Πραγματοποιήθηκε σήμερα παράσταση διαμαρτυρίας του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου –
Ανατολικής Αττικής και σωματείων στις 8π.μ. στο αεροδρόμιο Αθηνών. Απηύθυναν κάλεσμα για διεκδίκηση άμεσων μέτρων προστασίας της υγείας των εργαζομένων, να γίνουν προσλήψεις προσωπικού σε όλες τις ειδικότητες και τις εταιρείες με αορίστου χρόνου συμβάσεις, 5θήμερο-8ωρο, να μετατραπούν σε αορίστου χρόνου οι συμβάσεις ορισμένου χρόνου.
Υπογραφή Συλλογικών Συμβάσεων Εργασίας με αυξήσεις στους μισθούς, να τηρείται το
5θήμερο- 8ωρο- 40ωρο χωρίς διευθέτηση του χρόνου εργασίας και να αφορούν όλους τους εργαζόμενους.