Οι ακροατές μας, που δεν θα μπορέσουν να έρθουν στην αυριανή γιορτή 26 Νοέμβρη, στον κινηματογράφο STUDIO, μπορούν κανονικά στις 6μμ να ακούσουν σε επανάληψη την εκπομπή με το παραμύθι «Ο Σιγανός ένα σκιάχτρο με ψυχή!» της Ελένης Μπετεινάκη.
και για την Κυριακή 27-11 όπως πάντα στις 11πμ θα διασκεδάσουμε με την ιστορία του Κάστορα ΤΡΑΛΑΡΙ – ΛΑΡΑ – ΓΙΟΥΧΟΥ Συγγραφέας: LILLE BJORN
τραλαρι-λαρα-γιουχου… ποιος θα καταφέρει να θυμάται ένα τέτοιο όνομα, μακρύ σαν μακαρόνι; κανένας! γι’ αυτό κι ο μικρός κάστορας έχει ένα σωρό χαϊδευτικά και παρατσούκλια. μόνο που δεν του αρέσει να τον φωνάζουν όλο «ε!» ή «μικρέ!» ή «κάστορα!». σπάει το κεφάλι του να βρει λύση στο πρόβλημα του, ρωτάει όλους τους φίλους και τον γνωστούς του, το ψάχνει από δω, το ψάχνει από κει. για να διαπιστώσει στο τέλος ότι η απάντηση στο ερώτημα του είναι εκπληκτικά απλή!
σε ποιον δεν έχει τύχει; να ψάχνει, να ψάχνει και να μη βλέπει αυτό που είναι ακριβώς μπροστά στη μύτη του! όποιος το έχει νιώσει, σίγουρα θα έρθει στη θέση του μικρού κάστορα.
Μπορείτε να ακούσετε όλες τις προηγούμενες εκπομπές στη διεύθυνση:
https://pamehellas.gr/category/greek-categories/radiofono/politistikes-ekpompes
για να επικοινωνήσετε με την εκπομπή στείλτε στο: [email protected]