Συνάδελφοι, συναδέλφισσες,
Πριν λίγες μέρες απολύθηκαν από την εταιρεία ΛΕΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α.Ε. δύο πρωτοπόροι συνάδελφοι. Ο ένας εκλεγμένο μέλος του Δ.Σ των λογιστών και ο άλλος μέλος του σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας επειδή απέργησαν ενάντια στον Νόμο – Λαιμητόμο για το ασφαλιστικό, στις 6 και 7 Μάη.
Με ανακοίνωσή μας καταγγείλαμε τις απολύσεις γιατί είναι παράνομες και εκδικητικές και ζητήσαμε από το Υπουργείο Εργασίας να ορίσει Τριμερή εργατική διαφορά για επαναπρόσληψη των δύο συναδέλφων.
Καλούμε όλους τους συναδέλφους να εκφράσουν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους συμμετέχοντας στην παράσταση διαμαρτυρίας έξω από το Υπουργείο Εργασίας, την Παρασκευή 17 Ιούνη στις 10,30 το πρωί, μέρα που έχει οριστεί η τριμερής εργατική διαφορά.
ΤΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ