Καταγγέλλουμε τις Δημοτικές Αρχές Χίου, Πολύκαστρου Κιλκίς, Αλεξάνδρειας Ημαθίας και αλλού που με απειλές και τρομοκρατία, με τη συμβολή εισαγγελέων και ΜΑΤ επιχειρούν να βάλουν εμπόδια στον δίκαιο αγώνα των συμβασιούχων στους Δήμους.
Πρόκειται για μεθόδευση που στόχο έχει να στηρίξει την πολιτική της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ, η οποία δεν διστάζει να οδηγήσει στην ανεργία χιλιάδες εργαζόμενους προκειμένου να προωθήσει τις ιδιωτικοποιήσεως σε διάφορες υπηρεσίες των Δήμων.
Όλοι μαζί, Κυβέρνηση, δήμαρχοι και κρατικός μηχανισμός, με τη συμβολή της Δικαιοσύνης, ενάντια στους εργαζόμενους που δίνουν έναν αγώνα επιβίωσης.
Η καταστολή και ο αυταρχισμός δε θα περάσουν!
ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ
ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ!
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ!
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ!
ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
Αγωνιστικά