Η ομοσπονδία μαζί με το κλαδικό Συνδικάτο Γάλακτος Τροφίμων Ποτών Ν.Αττικής καλούμε σε ευρεία σύσκεψη τα σωματεία και τους εργαζόμενους του κλάδου στο Ν.Αττικής την Κυριακή 31/1/2016 και ώρα 10.30πμ στο ΕργατικόΚέντρο Αθήνας (Γ΄Σεπτεμβρίου 48β και Μάρνης) για να συζητήσουμε την κλιμάκωση του αγώνα και όλα τα οργανωτικά μέτρα για την επιτυχία της πανελλαδικής πανεργατικής απεργίας στις 4 Φλεβάρη 2016 απέναντι στην επίθεση της κυβέρνησης, της ΕΕ, του ΣΕΒ στην προσπάθεια κατεδάφισης της κοινωνικής ασφάλισης.
Η παρουσία όλων είναι αναγκαία, να μην λείψει κανείς.
ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ
ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΛΑΙΜΗΤΟΜΟ
Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ