130 χρόνια από την πρωτομαγιά του Σικάγο συμπληρώνονται φέτος και Τιμούμε τους νεκρούς μας με αγώνες για την υπεράσπιση της κοινωνικής ασφάλισης.
Είναι χρέος όλων των εργαζομένων στην χώρα μας να υπερασπιστούν τις όποιες κατακτήσεις απέμειναν οι οποίες είναι ποτισμένες με αίμα. Τίποτα δεν μας χαρίστηκε όλα τα κατακτήσαμε, έτσι και σήμερα συνεχίζουμε την υπεράσπιση τους με αγώνα για κοινωνική ασφάλιση, για δουλειά για όλους, δουλειά με δικαιώματα.
Το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Λαυρίου, προκηρύσσει 24ωρη Απεργία για την Κυριακή 8 του Μάη και απεργιακή συγκέντρωση 10:30πμ στο Άγαλμα Μεταλλωρύχων, Τιμώντας της εργατική Πρωτομαγιά, με σύνθημα «Δουλειά για όλους, δουλειά με δικαιώματα με βάση τις σύγχρονες ανάγκες μας» . Καλούμε όλους τους εργαζόμενους να συμμετέχουν στην 48ωρη Απεργία ενάντια στον Νόμο λαιμητόμο, όταν αυτός έρθει για ψήφιση στην βουλή.
Ούτε ώρα χαμένη!
Όλοι στο συλλαλητήριο την Τρίτη 26 Απρίλη 7μμ στο Σύνταγμα. (Αναχώρηση 5μμ από άγαλμα Μεταλλωρύχων)
Όλοι την Κυριακή 8 Μάη στην Απεργία της Πρωτομαγιάς στο Άγαλμα Μεταλλωρύχων 10:30πμ
Όλοι στην 48ωρη Απεργία όποτε πραγματοποιηθεί.
ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΛΑΙΜΗΤΟΜΟ
«ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΑΣ»
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΜΑΣ
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ