Το Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας χαιρετίζει τη μεγάλη επιτυχία με την καθολική συμμετοχή που στέφτηκε η απεργία στο έργο του ρέματος Πικροδάφνης στην Ηλιούπολη. Οι εργαζόμενοι αποφασιστικά διατράνωσαν την αντίθεσή τους στην προσπάθεια της εργοδοσίας να τους τρομοκρατήσει και να βάλει εμπόδια στη συνδικαλιστική δράση.
Το Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας και οι εργαζόμενοι σχεδιάζουν τα επόμενα αγωνιστικά βήματα μέχρι να παρθεί πίσω η απόλυση του συναδέλφου Κώστα Λάππα.
ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ